Ливърпул спечели 243-ото мърсисайдско дерби след успех срещу Евертън с 2:0 на

...

Ливърпул спечели 243-ото дерби с Евертън, Салах герой с два гола

Ливърпул завоюва 243-ото мърсисайдско дерби след триумф против Евертън с 2:0 на " Анфийлд ". Мохамед Салах вкара и двата гола в срещата, с което изкачи тимът на Юрген Клоп краткотрайно на първата позиция в таблицата

Евертън сътвори рисково състояние още в 1-ата минутал Дуайт Макнийл откри с хубаво центриране Доминик Калвърт Люин, който завоюва въздушния двубой с Върджил ван Дайк, само че ударът му попадна в ръцете не Алисон Бекер.

Постепенно Ливърпул пое контрола върху мача и в 10-ата минута Диого Жота се оказа на добра позиция, само че изстрелът му бе блокиран от бранител на гостите. Три минути по-късно " алените " проведоха хубава контраофанзива. Луис Диас стреля, само че още веднъж защитник на " карамелите " спря удара на колумбиеца.

В 22-ата минута Ливърпул получи правото да извърши директен свободен удар от границата на наказателното поле, само че Трент Александър-Арнолд не съумя да преодолее стената. Пет минути по-късно Мохамед Салах насочи рисков изстрел, само че топката мина малко над напречната греда.

В 37-ата минута Евертън остана с човек по-малко, откакто Ашли Йънг получи втори жълт картон. Три минути по-късно Александър-Арнолд стреля от далечно разстояние, само че ударът му мина малко над напречната греда.

В началото на втората част Мохамед Салах се озова на добра позиция в наказателното поле, само че още веднъж топката не стигна до вратата на " карамелите ", тъй като ударът му бе блокиран.

В 62-ата минута Ибрахима Конате бе късметлия, че не последва ориста на Ашли Йънг. Французинът към този момент имаше жълт картон и спря обещаваща офанзива на Евертън, само че Крейг Поулсън му спести втори жълт картон.

Девет минути по-късно Луис Диас бе съборен в наказателното поле, само че Поулсън не отсъди 11-метров углавен удар. В 73-ата минута Майкъл Кийн игра с ръка в наказателното поле, само че основният арбитър още веднъж не се намеси. След преразглеждане с ВАР, Ливърпул получи правото да извърши дузпа, която бе осъществена с мощен изстрел от Мохамед Салах.

В 90-ата минута Харви Елиът насочи мощен удар от далечно разстояние, само че Джордан Пикфорд се регистрира с хубаво избавяне с една ръка.

Второто попадение срещата падна в седмата минута на добавеното време.
Източник: novsport.com